Palīgs dīvāna izvēlē.

Sofa SlimKas jāizvērtē, izvēloties dīvānu?

Mēbeles dizains:

Vai izvēlēsimies mūsdienīgu vai tomēr klasiska stila dīvānu?

Veicot izvēli, jārēķinās ar mājokļa kopējo stilu, bet dīvāns var arī kļūt par interjera vizuālo akcentu un stilistiski kontrastēt ar pārējo iekārtojumu.

Industriāla stila dzīvoklī kontrastam iederēsies klasisks, pat antikvārs dīvāns un, attiecīgi,  vēsturiskā  ēkā veidotu mājokli varam padarīt interesantu ar kādu modernu, košu mēbeli.

 Mēbeles konfigurācija un funkcionalitāte: 

Iegādājoties jebkuru mēbeli būs jārēķinās ar telpas izmēriem un plānojumu:

Vai dīvāns tiks novietots pie sienas, vai telpas centrā? Ja centrā un tiks savietots ar kādu citu mēbeli (piemēram,  ar kumodi vai zemu plauktu), dīvāna mugurai jābūt taisnai.

Arī nelielām telpām var piemeklēt atbilstošu mīksto mēbeli, izvēloties seklāku sēdes daļu un vieglāku konstrukciju roku balstiem un mugurai.

Roku balsti sofām

Katram mīkstās mēbeles tipam ir savas priekšrocības un arī īpašības, ar kurām jārēķinās. Ir būtiski prognozēt dīvāna lietojumu telpā un apzināties savu dzīvesstilu.

dīvānu konfigurācijas

       Stūra dīvānam būs liela ietilpība, tādēļ jāparedz attiecīga platība telpā. Izvēloties modulāro dīvanu (komplektējas no atsevišķiem  moduļiem), stūra modeli vizuāli  vieglāku padarīs  “atvērta nobeiguma” jeb open end versija. Būtībā tas ir dīvāns, kuram vienā pusē nav roku balsts. Šobrīd ļoti populārs ir  "chaislong" jeb kušetes tipa pagarinājums vienā dīvāna pusē, kas neaizņem daudz vietas, atļauj dīvānam saglabāt "viegluma"sajūtu, bet rada pildus ērtības lietotājiem. Šādā dīvāna pagarinājumā ļoti ērti var izstiept kājas, saritināties zem mīksta pleda, palasīt grāmatu vai pat pasnaust.

Sofa Robin open end

Šī tipa dīvāns lieliski sadzīvos ar vienu vai vairākiem žurnālgaldiņiem.

Žurnālgaldiņu var aizstāt ar kolekcijai pielāgotu pufu.

Sofas tipa dīvāna komfortu palielināsiet, iegādājoties pufu-kāju soliņu. Atpūtas zonu aprīkojot, var kombinēt dīvānu ar vienu vai vairākiem atpūtas krēsliem. Dīvāns un atpūtas krēsli var nebūt no vienas kolekcijas, tomēr tiem būtu jāveido stilistiski vienots ansamblis.

Atpūtas krēsls

Ja vēlaties palielināt dīvāna funkcionalitati, izvēlieties versiju ar izvelkamu gultas daļu. Vēl viens pluss šai izvēlei būs veļas kaste - papildus noliktava retāk lietojamām mantām.Tikai jāieplāno telpas platība, kurā mēbeli var lietot izvilktā veidā. Tomēr vienmēr der atcerēties, ka izvēloties dīvānu ar gulēšanas funkciju, visticamāk zaudēsiet kādu daļu no  sēdēšanas komforta līmeņa. Tāpēc ļoti svarīgi ir izvērtēt kādām vajadzībām vēlaties iegādāties savu jauno mēbeli. Piemēram, esat izlēmuši, ka vēlaties dīvānu ar izvelkamu gultas daļu, lai viesiem ir kur pārgulēt, bet patiesībā šāda situācija var veidoties labi ja vienu reizi gadā, tad iesakām tomēr izvērtēt, vai esat gatavi tam upurēt sēdēšanas komfortu ikdienā visai ģimenei?

Pirms dīvāna iegādes noteikti tajā iesēdieties un pārliecinieties, ka Jums patīk tur sēdēt. Pievērsiet uzmanību sēžamās daļas pildījumam (cietāks, mīkstāks), atzveltnes daļas augstumam (dīvāni ar augstāku muguriņu būs komfortablāki nogurušai plecu daļai), sēdes dziļumam. Veicot atbildīgu dīvāna izvēli, neaizmirstiet par visiem sen zināmo patiesību par cenas un kvalitātes savienojamību. Ja vēlaties, lai Jūsu pirkums būtu kvalitatīvs - koka karkass, labas atsperes, komfortu un ilgmūžību nodrošinošs pildījums, tad jārēķinās ar augstākām dīvāna izmaksām, kas ilgtermiņā noteikti atmaksāsies.

 Apdares materiāli.

Mūsdienu mēbeļu industrija piedāva ļoti plašu audumu izvēli, kā šajā piedāvājuma klāstā neapjukt?

Ir jāpieņem lēmums, vai dīvāns būs interjera smaguma centrs, vai tomēr telpā jau ir pietiekoši daudz vizuālu akcentu un mēbeli izvēlēsimies neitrāla tonī?

 Esošajā interjerā vienmēr būs kāds “dotais lielums”, kuru nevarēs mainīt – grīdas apdares materiāls, durvis, kāda jau esoša mēbele. Ja materiālus nav iespējams salāgot, piemēram koka detaļas mēbelei, labāk izvēlēties kontrastējošu vai neitrālu toni, nevis salikt daudzus dažādus viena tipa materiālus.

Ja izvēlaties košu apdari dīvānam, šobrīd ir ļoti aktuāls samta audums, kurš lieliski izceļ intensīvos toņus un,  pateicoties savai tekstūrai, piešķir virsmai lāsmojumu, kā arī ir viegli kopjams. Toņus var drosmīgi kombinēt savā starpā, aktuālā krāsu palete pieļauj visdažādāko variāciju izvēli.

krāsu palete

Neitrālas krāsa izvēli interesantāku padarīs izteiksmīgas auduma tekstūras. Pieklusināta toņa mēbeli vienmēr var atsvaidzināt, kombinējot ar atraktīvu paklāju vai košiem un rakstainiem spilveniem. Ja vēlaties padarīt telpu vizuāli lielāku, izvēlieties dīvāna krāsu tuvāk sienu krāsas tonim, tas optiski radīs lielākas telpas ilūziju.

Sofa Mateo Bellus

 Detaļu dizains.

Dīvāna dizainu būtiski var izmainīt, izvēloties kāju dizainu. Šobrīd mēbeļu dizains iedvesmojas no 60 gadiem un ir ļoti aktuālas vieglas balsta konstrukcijas, kas ļauj mēbelei it kā pacelties no zemes un vizuāli mazāk aizpildīt telpu. Masīvu mēbeli optiski “vieglāku” padarīsiet, izvēloties smalkas, augstas metāla vai koka kājas.

Ja vēlaties optiski paplašināt telpu, tad dīvāns ar paaugstinātām, smalkākām kājām būs labākā izvēle.

Sofa Slim Bellus

Šodien daudzās mājsaimniecībās tiek izmantota robotizēta uzkopšanas tehnika, arī tas jāņem vērā, plānojot kāju augstumu.

Sofas kājas

Papildus ērtībām dīvānu var papildinat ar uzliktni roku balstam.

Lai sava dīvāna meklējumi būtu vienkāršāki, pirms veikala apmeklējuma nomēriet telpu un uzņemiet dažus tās foto attēlus. Mēbeļu veikala Čiekurs mīksto mēbeļu klāstā noteikti atradīsiet sev piemēroto!

Sofa Metropol modul

1. Sofa Robin 3 DIV (labais stūris)

Sofa Robin 3 DIV (labais stūris)

    Ja Jūs meklējat īpaši ērtu dīvānu, kas ideāli balstīs Jūsu muguras plecu daļu pēc nogurdinošas darba dienas, tad šī ir īstā izvēle!

 
 Pocket tipa atsperes, apvienojumā ar augstas kvalitātes putām un "memory foam" nodrošina dīvāna sēžamās daļas maksimālu komfortu.

2. Sofa Mateo 3 DIV (kreisais stūris)

Sofa Mateo 3 DIV (kreisais stūris)

Ērta un mūsdienīga sofa Mateo.
 
Pildījums: Pocket tipa atsperes, HR putu poliuretāns, 
Karkass: saplāksnis un masīvkoks.

3. Sofa Luna

Sofa Luna

Sofa Luna - īpaši ērtā sofa var kļūt par Jūsu viesistabas interjera galveno elementu.

Pocket tipa atsperes+HR putupoliuretāns
Virsma un dekoratīvie spilveni:
spalvas, sajauktas ar sasmalcinātām putām.
Sofas karkass:
saplāksnis, koks.

4. Sofa Andango 3 DIV (labais stūris)

Sofa Andango 3 DIV (labais stūris)

Pateicoties plašajai izmēru un moduļu daudzveidībai, šo sofu iespējams ideāli sakomplektēt atbilstoši Jūsu vajadzībām un vēlmēm.

5. Sofa Metropol 3 DIV (labais stūris)

Sofa Metropol 3 DIV (labais stūris)

Pateicoties paaugstinātajai muguras atbalsta daļai un ērtajam Pocket tipa atsperu sēdes pildījumam, šis dīvāns būs patiesi ērts, lai ļautu Jums kļūt par īsteniem "dīvāna ekspertiem"pēc nogurdinošas darba dienas.
    Paaugstinātās dīvāna kājas izlīdzsvaro smagnējo korpusu un rada patiešām mūsdienīgu interjera elementu.

6. Klubkrēsls Lugano

Klubkrēsls Lugano

Šis ērtais, bet vizuāli "vieglais" atpūtas krēsls iederēsies modernā mājoklī  un būs veiksmīgs papildinājums dīvānam. Ja izvēlēsieties izteiksmīgu, fakturētu audumu, piešķirsiet atturīgā diziana mēbelei papildus efektu.

Citi raksti

Seko mums

Uzzini jaunāko informāciju un atrodi labākos Čiekurs piedāvājumus savā iecienītajā sociālajā tīklā.