Palīgs zīdaiņu matracīša izvēlē.

Līdz 8 mēnešu vecumam bērniņam būtu jāguļ uz stingra matrača, jo tieši šajā periodā  mazulim strauji attīstās mugurkauls.  Fizioterapeiti iesaka, ka matracis jābūt stingram, bet ne pārlieku cietam.

Matrača augstumam jābūt ne mazākam kā 6 cm, lai tas neieliektos un nedeformētos.

ES ir populāri 2 zīdaiņu matraču izmēri: 60x120 cm un 70x140 cm

Matrača pārvalkam jābūt ar rāvējslēdzi, lai būtu iespēja to noņemt un izmazgāt.

Bieži vien matracīšiem ir katrā pusē dažādi pildījumi, kas nodrošina to, ka viena puse būs cietāka, otra mīkstāka. Šo opciju varat izmantot, bērniņu līdz 1,5 gada vecumam guldot uz cietākās puses, bet vēlāk, kad mugurkaula muskulatūra ir nostiprinājusies, uz mīkstākās.

Dažādie pildījuma materiāli katrā matrača pusē var tikt izmantoti arī kā ziemas  vai vasaras variants. Siltajā gadalaikā guļot uz kokvilnas  puses, bet iestājoties vēsākam laikam, izmantot vilnas sildošās īpašības.

Materiāli ko izmanti zīdaiņu matračos:

Kokvilna

Elpojošs, dabīgs materiāls, ko pārsvarā izmanto matrača pārvalkam. Daži matraču ražotāji, kas orientējas uz dabīgu un ekoloģisku materiālu izmantošanu kokvilnu izmanto arī matrača iekšējos slāņos. Mūsu veikalā šādus matracīšus piedāvā ražotājs Stroma.

Vilna

Matrača sastāvā esošā vilna labāk saglabās siltumu gada aukstajos mēnešos. Vilna ir elektroneitrāls materiās. Vilnas šķiedras sastāvā ir dabīgs vasks, kas darbojas kā antialerģisks un pretiekaisuma materiāls.

Kokoss

Izturīgs, elastīgs materiāls, ar labu gaisa caurlaidību, ko nodrošina spraugas starp kokosa šķiedrām..  Kokosriekstu škiedras sastāvā ietilpst lignīns, pateicoties kuram, šķiedra neuzsūc mitrumu.  Kokosšķiedra ir dabīgs materiāls un neizdala nekādus toksīnus, kas varētu nelabvēlīgi iedarboties uz ādu vai elpošanas ceļiem. Kokoss matracim piedod cietību. Matrači, kas izgatavoti tikai no kokosa ir samērā cieti un bieži vien to kombinē ar kādu mīkstāku materiālu - lateksu vai porolonu. 

Linšķiedra

Linšķiedra – dabīgā šķiedra, tiek savienotas ar sintētiku un termiski apstrādātas augstā temperatūrā, kas nepieciešams, lai atbilstu higiēnas standartiem. Materiāls nesatur ķīmiskas vielas un ir ekoloģisks.

Latekss

Dabīgs materiāls, kas tiek iegūts no gumijas koku sulas (piena) tropos. Īpašā apstrādes procesā tiek saglabātas dabīgās īpašības. Lateks ir videi draudzīgs materiāls, kas ilgstoši saglabā tādas īpašības kā – augstu elastību, gaisa caurlaidību un ir antibakteriāls. Piemīt antibakteriālas īpašības - tajā neuzkrājas baktērijas un neieviešas putekļu ērcītes. Elastīgs materiāls, kas pielāgojas mazuļa ķermeņa izliekumam. Latekss ir ilgmūžīgs materiāls ar zemu nolietošanās un deformēšanās koeficientu.

Porolons

Izturīgs, elastīgs materiāls, ar pietiekoši labu gaisa caurlaidību. Labs trieciena absorbētājs.

Faiber bloks

 Holofaibers ir mākslīga šķiedra, kas izgatavota no 100% poliestera. Šķiedru izvietojums vienā virzienā un vertikāla šķiedru klāšana dod materiālam labu elastības struktūru, pateicoties kam, materiāls ir elastīgs, gaisa caurlaidīgs, ar siltumapmainu un nodilumizturību, kā arī hipoalerģisks. Tikai ar faiber bloku pildītus matračus var mazgāt zem tekoša ūdens.

Griķu sēnalas

Griķu sēnalu galvenā īpašība ir gaisa caurlaidība, kas nodrošina optimālu temperatūru gan ziemā, gan vasarā. Griķu sēnalu forma rada nelielu masāžas efektu, kas uzlabo asinsriti un atslābina muskuļus.

Mēs uzskatam, ka matrača izvēle ir ļoti atbildīgs pirkums. Tāpēc vienmēr iesakam saviem klientiem atbraukt uz veikalu un dabā aptaustīt katru matracīti, jo tikai tā Jūs varēsiet visefektīvāk un ātrāk izvēlēties tieši savam mazulim piemērotāko.  Jo tikai bērniņa vistuvākie cilvēki ar savām izjūtām, mīlestību un intuīciju var sameklēt vispiemērotāko  savam mazulim. Mēs garantējam, ka visi mūsu veikalā nopērkamie matracīši ir kvalitatīvi un piemēroti mazuļiem, Jums atliek tikai izvēlēties!

Turpinājumā piedāvājam iepazīties ar dažiem klientu pieprasītākajiem matraču modeļiem dažādās cenu kategorijās.

1. Matracis kokoss ekoloģisks

Matracis kokoss ekoloģisks

Matracis pildījumā izmantoti tikai dabīgi materiāli. 
Matracis sastāv no kokosa, kokvilnas, linšķiedras, pārklāts ar augstas kvalitātes kokvilnas audumu, kas apstrādāts pret putekļu ērci.
Cena izmēram 60x120 142 eur
Cena izmēram 70x140 164 eur
Ražotājs Stroma

2. Matracis Yappy wool

Matracis Yappy wool

YappyWool – tas ir Latvijā ražotais YappyKids divpusējais matracis. No vienas puses iekšējam blokam izmantots 6cm bieza kokosa šķiedru, bet no otras puses aptuveni 2cm biezs vilnas slānis. Yappywool matracis tiek ražots bez līmes izmantošanas. Kokosa un lateksa slānis  sašūts kopā un ietīts kokvilnas (90%) un vilnas (10%) audumā, lai kokosa šķiedras matiņi mazulim netraucētu gulēt. Matrača pārvalks izgatavots no 100% kokvilnas, ko 40 grādu temperatūrā var mazgāt veļas mazgājamajā mašīnā. Kokvilnai arī ir OEKO TEX sertifikācija. 
Cena izmēram 60x120 78 eur
Ražotājs Yappy kids

3. Matracis Yappy latex

Matracis Yappy latex

Latvijā ražots divpusējais matracis. No vienas puses iekšējam blokam  izmants 6cm bieza kokosa šķiedra, bet no otras puses aptuveni 2cm biezs latekss.
Cena izmēram 60x120 90 eur
Tostarp YappyLatex matracis tiek ražots bez līmes izmantošanas. Kokosa un lateksa slānis  sašūts kopā un ietīts kokvilnas (90%) un vilnas (10%) audumā, lai kokosa šķiedras matiņi mazulim netraucētu gulēt. Matrača pārvalks izgatavots no 100% kokvilnas, ko 40 grādu temperatūrā var mazgāt veļas mazgājamajā mašīnā. Kokvilnai arī ir OEKO TEX sertifikācija.
Ražotājs Yappy kids

4. Matracis kokoss+fiber+kokoss

Matracis kokoss+fiber+kokoss

Latvijā ražots matracis.
Matrača augstums 7 cm

Matrača pildījums: kokss/holofiabera škiedra/kokoss
Virsējais audums: kokvilna
Cena izmēram 60x120  53 eur

Ražotājs: Vitaniks

5. Matracis fiber

Matracis fiber

Latvijā ražots matracis.
Matrača augstums 8 cm
Matrača pildījums: holofaiber šķiedra
Matraci var mazgāt zem tekoša ūdens.
Visrējais audums: 100% kokvilna
Cena izmēram 60x120 ar stepētu pārvalku 39 eur
Cena izmēram 70x140 ar stepētu pārvalku 48 eur


Ražotājs Troll

Citi raksti

Seko mums

Uzzini jaunāko informāciju un atrodi labākos Čiekurs piedāvājumus savā iecienītajā sociālajā tīklā.